
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Interface | SPI |
| Output Type | SPI |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Accuracy | 3 °C |
| Resolution | 10 bit |
Stock: 320
Distributors
pcbx
Unit Price$12.31023
Ext.Price$12.31023
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $12.31023 | $12.31023 |
| 10 | $9.80884 | $98.08840 |
| 25 | $9.40201 | $235.05025 |
| 50 | $9.01206 | $450.60300 |
| 100 | $8.63828 | $863.82800 |
| 300 | $8.28000 | $2484.00000 |
| 500 | $7.93648 | $3968.24000 |
